Kategorie
Ceník služeb Důležité informace Značení pneu Uskladňovací podmínky

Důležité informace

Úvodem...

Dobrý stav pneumatik je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují Vaši bezpečnost. Více než kde jinde zde platí, že správná volba může být osudová. Věnujte proto výběru obutí Vašeho vozu náležitou pozornost, neboť Vám toto rozhodnutí může ušetřit mnoho nepříjemných chvil.

Kdy přezouvat na zimní pneumatiky?

+ 7 °C – hranice pro použití zimních pneumatik!
Zimní pneumatiky zvyšují při teplotách pod +7 °C bezpečnost při řízení, protože mají oproti letním pneumatikám:

Proč zimní pneumatiky?

Proč je důležité sledovat hloubku dezénu pneumatik?

Zákonem uzákoněná minimální hloubka dezénu v ČR je 1,6 mm pro letní a 4 mm zimní období. Proč 4 mm? V případě, že výška dezénu na zimních pneumatikách klesne pod tuto hranici, zhorší se specifické vlastnosti pneumatik – zhorší se jejich záběr a brzdná dráha. Nemluvě o risku pokuty z důvodu nedodržení zákona.

Proč je důležité správné nahuštění pneumatik?

Důležité je si uvědomit, že pokud jste zvyklí nepřezouvat na zimní pneumatiky, je rozdíl v bezpečnosti s každou novou sadou letních pneumatik markantnější co do bezpečnosti v zimě. Zatímco dříve se zimní a letní pneumatiky lišily jen v použitém dezénu, dnes je takových rozdílů více. Velmi důležitým faktorem, dokonce možná důležitějším, než samotný tvar dezénu, je směs, která je na pneumatice použita. Proto už dávno neplatí, že: „Vždy jsem jezdil na letních celý rok, proč bych teď měl kupovat zimní sadu?“ Výrobci reagují na vývoj automobilového průmyslu a na to, jak Vám zaručit maximální bezpečnost. Tak, jako se nezastavil vývoj automobilů, které jsou dnes rychlejší a silnější, nezastavil se ani vývoj pneumatik. Neusněte proto ani Vy a dbejte na Vaše bezpečí.

Péči o pneumatiky nepodceňujte. Pro zajištění co největší míry bezpečí je důležité, aby všechny bezpečnostní prvky, mezi které správné obutí rozhodně patří, fungovaly v naprostém souladu. Všechny drahé bezpečnostní systémy, které se dnes běžně instalují do vozidel, nedovedou ošálit základní zákony fyziky. Pokud jste ochotni připlatit desetitisíce za systémy pro kontrolu trakce, za brzdového asistenta a jiné, investuje i do dobrého obutí. Ani sebelepší asistent si nedovede poradit v případě, že pneumatika neodvádí vodu, sníh, bláto a nedovede Vám tedy zaručit maximální kontakt s vozovkou. Uvědomte si také, že nejde jen o Vaši bezpečnost, ale i bezpečnost ostatních.

©2014